Kuřecí směs v arašídovo-kokosové kari omáčce

Nevím jak vy, ale arašídové máslo miluji! Stejně tak kari patří mezi mé oblíbené koření… A pokud tyhle suroviny zkombinujete ještě s kokosovým mlékem, věřte mi, že výsledek je opravdu neuvěřitelně chutný (a rychlý!).

Tuhle omáčku dělám strašně ráda a neznám nikoho, komu by nechutnala. Takže pokud váháte co k obědu/večeři, skočte do obchodu pro tyhle tři suroviny a vykouzlete za pár minut tenhle chuťový zázrak.

Suroviny (na porci pro 2):

  • 400g kuřecích prsou
  • 180g rýže (případně jiné přílohy)
  • 300g libovolné zeleniny  (já použila asijskou směs, ale občas vařím třeba s hráškem a mrkví, císařskou směsí či žampiony)
  • 200ml odtučněného kokosového mléka
  • 2 velké polévkové lžíce arašídového másla
  • 1 polévková lžíce kari pasty

Postup:

Nejdříve dáme vařit rýži (já použila jasmínovou) podle doby uvedené na obalu.

Mezitím osmažíme kuřecí prsa se zeleninou (případně zeleninu uvaříme a přidáme později se zbytkem surovin, záleží jaký typ použijete).

Když jsou hotová, přidáme jednoduše zbytek surovin (tedy kokosové mléko, arašídové máslo a curry pastu). Směs chvíli povaříme (cca 2-3 minutky) dokud nezhoustne do požadované konzistence a hotovou ji podáváme s rýži. Přeji dobrou chuť 🙂

Líbí se Vám moje recepty a chtěli byste jich ještě více? Vše hezky přehledně v jednom souboru? A k tomu navíc tipy a rady, týkající se zdravého stravování? Tak neváhejte a objednejte si můj e-book.

2 názory na “Kuřecí směs v arašídovo-kokosové kari omáčce”

  1. Pingback: Co jsem dnes jedla XII. - Fit with Petra

  2. Pingback: Co jsem dnes jedla XIII. - Fit with Petra

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top