O mě

Ahoj! Jmenuji se Petra, je mi 24 let a mometálně žiji v německém Wiesbadenu. Narodila jsem se v malém městečku v Královehradeckém kraji. Moje bakalářské studium politologie (které jsem úspěšně dokončila) mě zavedlo do estonského Tallinnu i německého Giessenu. V obou městěch jsem strávila něco přes půl roku a mám na to úžasné vzpomínky (více o mých zážitích si můžete přečíst v rubrice “život v zahraničí“). Právě v Giessenu jsem potkala svého současného přítele (kde jinde než ve fitku:)) a nyní spolu v Hesensku žijeme.

Jak to tak ale bývá, život se občas vydá úplně jinými cestičkami než to čekáme a já nakonec skončila v úplně jiném oboru, než jsem studovala…

Před tím než jsem se ke své současné práci dostala, jsem pracovala jako Au-Pair ve Frankfurtu nad Mohanem (více o mých zážitcích ze života Au-Pair najdete zde) – mým cílem tedy bylo se naučit, vedle angličtiny, ještě dostatečně německy a moci si pak najít “normální” práci. Nyní pracuji jako fitness trenérka ve zdejším fitness řetezci Xtrafit Wiesbaden City. Jedná se o klasické fitness studio, kde se většinou pohybují lidé, co chtějí nabrat svaly či zhubnout. Mám však i předchozí zkušenosti z ženského, rodinného fitness studia Bewegend, které se specializovalo především na zdravotní aspekty sportu.

V pozadí vidíte mé současné pracoviště 🙂

V tomto roce se mi povedlo v rámci tzv. Ausbildungu, k základní licenci, získat i Fitnesstrainer A-Lizenz Zertifikat, jež je nejvyšším trenérským oceněním, které může člověk zde v Německu získat. Momentálně si dodělávám vzdělání i v oboru výživového poradce.

Můj B-Lizenz certifikát
Můj A-Lizenz certifikát

Fitness, sport  a zdravá výživa jsou mými velkými koníčky, kterým se, mimo svou práci, věnuji i ve volném čase. To mě taky vedlo k tomu založit webové stránky www.fitwithpetra.cz , abych své zkušenosti a lásku ke sportu mohla šířit dál. Cílem mých stránek je především ukázat běžné populaci, že být fit může být každý z nás a že se „fitness lifestyle“ dá skvěle sladit i s prací a rodinou. Proto jsem také zvolila slogan „být fit je lehčí, než si myslíte“ jako motto svých stránek.

Fitness a zdravý životní styl pro mě je především koníček, něco co dělám s láskou a je již po několik let harmonickou součástí mého života – nikoliv břímětem, na které se musím ohlížet pokaždé, když chci jít s kamarády ven či s přítelem do restaurace. A přesně tuto filozofii také ve své tvorbě propaguji, protože pouze něco, co děláme dlouhodobě a pravidleně nám může přinášet toužené výsledky.

Ve volném čase se věnuji především klasickému bodybuilder-stylu tréninku (tedy takovému, který je zaměřený na svalový růst), koukání na Netflix a občas si i zahraju nějakou tu hru na PC. Mimoto se samozřejmě zajímám o novinky z výživy a sportu a moc ráda vařím a peču.

Scroll to Top