O mě

Ahoj! Jmenuji se Petra, je mi 25 let a mometálně žiji v Praze. Narodila jsem se v malém městečku v Královehradeckém kraji. Moje bakalářské studium politologie (které jsem úspěšně dokončila) mě zavedlo do estonského Tallinnu i německého Giessenu. V obou městěch jsem strávila něco přes půl roku a mám na to úžasné vzpomínky (více o mých zážitích si můžete přečíst v rubrice „život v zahraničí„). Právě v Giessenu jsem potkala svého současného přítele (kde jinde než ve fitku:)) a nyní spolu žijeme zde.

Jak to tak ale bývá, život se občas vydá úplně jinými cestičkami než to čekáme a já nakonec skončila v úplně jiném oboru, než jsem studovala…

Po dokončení svého bakalářského studia jsem se vrátila za přítelem do Německa. Skoro rok jsem pracovala jako Au-Pair ve Frankfurtu nad Mohanem (více o mých zážitcích ze života Au-Pair najdete zde).

Poté (kdy už jsme se naučila obstojně německy 🙂 jsem dva roky pracovala jako fitness trenérka a výživová poradkyně v německém Wiesbadenu. Nyní se živím jako koordinátorka anglicky a německy mluvících pacientů na klinice reprodukční medicíny.

V pozadí vidíte mé bývalé pracoviště 🙂

V Německu mi povedlo v rámci tzv. Ausbildungu na trenéra, k základní licenci, získat i Fitnesstrainer A-Lizenz Zertifikat, jež je nejvyšším trenérským oceněním, které může člověk  v Německu získat. V létě 2020 jsme taky získala německý certifikát výživového poradce – tzv. Ernährungsberater Zertifikat.

Můj B-Lizenz certifikát
Můj A-Lizenz certifikát
Můj certifikát výživového poradce

Fitness, sport  a zdravá výživa jsou mými velkými koníčky, kterým se, mimo svou práci, věnuji i ve volném čase. To mě taky vedlo k tomu založit webové stránky www.fitwithpetra.cz , abych své zkušenosti a lásku ke sportu mohla šířit dál. Cílem mých stránek je především ukázat běžné populaci, že být fit může být každý z nás a že se „fitness lifestyle“ dá skvěle sladit i s prací a rodinou. Proto jsem také zvolila slogan „být fit je lehčí, než si myslíte“ jako motto svých stránek.

Fitness a zdravý životní styl pro mě je především koníček, něco co dělám s láskou a je již po několik let harmonickou součástí mého života – nikoliv břímětem, na které se musím ohlížet pokaždé, když chci jít s kamarády ven či s přítelem do restaurace. A přesně tuto filozofii také ve své tvorbě propaguji, protože pouze něco, co děláme dlouhodobě a pravidleně nám může přinášet toužené výsledky.

Ve volném čase se věnuji především klasickému bodybuilder-stylu tréninku (tedy takovému, který je zaměřený na svalový růst), koukání na Netflix a občas si i zahraju nějakou tu hru na PC. Mimoto se samozřejmě zajímám o novinky z výživy a sportu a moc ráda vařím a peču.

Scroll to Top