Mých top 10 Netflix seriálů

Máte rádi seriály? Já je miluju. Na sledování televize jsem však nikdy moc nebyla a proto se Netflix stal velmi brzy mou oblíbenou platformou a zdrojem zábavy. Pokud také patříte mezi seriálové nadšence nebo jen nevíte, co ve volných chvílích shlédnout, nechte se inspirovat mými deseti oblíbenými seriály. Zábava na deštivé večery zaručena!

1. Pretty Little Liars – Tímhle seriálem musím začít, protože ho momentálně sleduji. Byl mi doporučený od kamarádky a upřímně, ze začátku jsem se na něj moc netvářila, protože mi to přišlo jako seriál pro teenagerky. Ale velmi mile mě překvapil a teď hltám každou epizodu. Zřejmě je opravdu cílený spíš na mladší holky, ale mě se přesto velmi líbí… Je to příběh čtyř děvčat a jejich záhadně zmizelé kamarádky. Nechybí zde napětí, zvraty ale ani láska, romantika a takové ty holčičí problémy.

2. Stranger Things – O Strange Things jste už pravděpodobně slyšeli. A pokud ne, určitě si tohle jméno zapamatujte. Neznám nikoho, komu by se zmiňovaný seriál nelíbil. A jak ho popsat? Myslím, že to tak jednoduše nejde, seriál prostě musíte vidět. Každopádně se jedná o příběh čtyř kamarádů, z nichž jeden najednou zmizí a v jejich městě se začnou dít velmi podivné věci, které ovlivní život všech… Příběh je velmi napínavý, hororový a plný nadpřirozena.

3. Orange is the New Black – Další „holčičí“ seriál z vězeňského prostředí. Hlavní hrdinka se dostane do vězení a tady všechny problémy i vtipné situace začínají…Dostala jsem na něj několik tipů ale ke shlédnutí jsem se odhodlala až déle, seriál z vězení mě totiž nijak extra nelákal. Ale opět mile překvapil a já se dlouho tak nepobavila a nezasmála. Opravdu pecka a já už se nemůžu dočkat další řady. Ne náhodou je tohle nejsledovanější seriál Netflixu.

4.Black Mirror – Black Mirror není jeden ucelený příběh, nýbrž několik různých příběhů (od různých autorů) v každé řadě. Témata jsou velice zajímavá – vždy se jedná o nějaké problémy moderní doby. Ať už třeba hledání té pravé lásky, virtuální realita, politika, posedlost lidí liky na sociálních mediích nebo prostě jen snaha si vydělat peníze a nějak přežít. Některé příběhy jsou velmi temné, jiné smutné či poněkud úsměvné, ale všechny shodně vás donutí se zamyslet nad dnešní společností a na tom jak vlastně všichni žijeme. Doporučuji.

5. Sense 8 – Seriál pochází od tvůrců Matrixu a Matrix svou záhadností, mysteriózností a sci-fi linkou rozhodně připomíná. Mě zaujal už od první epizody. Jedná se o příběh osmi absolutních cizinců, kteří se stanou duševně a pocitově propojeni. Příběh se tedy odehrává na osmi odlišných místech. Všichni hlavní představitelé mají společné jedno – a to nelehký život plný tragédií a traumat. Brzy však zjistí, že to není jediné a začnou pracovat společně. A to i proto, aby si zachránili život.

6. Altered Crabon – Opět další sci-fi seriál, který se mi moc zalíbil. Hlavní postavou příběhu je rebel Kovacs, který je přivedený zpět k životu za účelem vyřešení vraždy jednoho z místní smetánky. Po „oživení“ se však ocitne v absolutně novém těle, což je v téhle budoucí době běžné. Lidská mysl je uložena v čipu a po smrti si tak bohatí mohou koupit nové tělo, či novým tělem odvrátit známky stárnutí…

7. Dark – K tomuhle seriálu jsem se dostala tak, že jsem hledala německý seriál, na který se budu moci dívat v originálu a zlepšit si tak jazykové schopnosti. Ze začátku jsem byla opět skeptická. Seriál mi byl prezentován jako detektivka a těm já, upřímně, moc nefandím. Avšak tahle detektivka určitě není jen obyčejnou detektivkou, ale především dramatickým příběhem, kde nic není jak se zdá a vyskytuje se zde i nadpřirozeno. Dokonce dojde i na cestování časem…

8. Super Girl – Po vážnějších a dramatičtějších seriálech opět něco na odlehčení. Supergirl je neuvěřitelně pozitivní seriál. Jak už asi tušíte dle názvu pojednává o dívce, která má speciální schopnosti (v podstatě ženský Superman – koneckonců on je jejím příbuzným) a jejich pomocí zachraňuje svět. Klasický super hero seriál s ženskou hrdinkou, která řeší i ženské problémy.

9. The Last Kingdom – Tohle je něco pro fanoušky Vikingů! Já Vikingy miluju a tak sem seriál doslova hltala. Navíc hlavní hrdina, saský šlechtic, vychován Vikingy, je opravdu kus… Takže očekávejte velké bitvy, zvraty, zrady a nevybíravý slovník.

10. Sex Education – A na závěr opět něco vtipného. Pokud hledáte seriál, u kterého můžete vypnout a pořádně se zasmát, tak sáhněte po Sex Education. Tématem je, jak jinak, sex a jak se s ním (nejen) teenageři potýkají. Vše je podáno neuvěřitelně vtipnou formou a i když mi často podobné seriály či filmy přijdou trochu trapné, tak tenhle rozhodně ne. Je pojatý a udělaný velmi dobře a zaručuje hodiny zábavy.

2 názory na “Mých top 10 Netflix seriálů”

  1. Pingback: Mých top 10 Netflix seriálů II. - Fit with Petra

  2. Pingback: MÝCH TOP 10 NETFLIX SERIÁLŮ III. - Fit with Petra

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top