MÝCH TOP 10 NETFLIX SERIÁLŮ III.

Jelikož u vás měl už první a druhý díl velký úspěch, tak jsem se rozhodla sepsat i třetí. Najdete tady další netflixové kousky, co jsem v posledních měsících shlédla a oslovily mě.

Pokud tedypodobně zoufale jako já zase koukáte na úvodní obrazovku Netflixu a nevíte, do čeho se dnes ponořit, mrkněte na mých dalších deset tipů. A pokud máte nějaké oblíbence, kteří tu ještě enbyli zmiňováni vy, neváhejte se o ně podělit v komentářích.

1.Conversations With a Killer: The Ted Bundy Tapes

Strašně zajímavý příběh a náhled do duše sériového vraha teda Bundyho. Doporučuji každému, kdo má taky rád mrazivé seriály o vrazích.

2. Behind Her eyes

Velice zajímavý příběh záhadného psychiatra, který se zaplete se svou sekretářkou, a jeho bláznivé manželky. V podstatě celou dobu nevíte, kdo je tady skutečně blázen a kdo má rozum a pravdu…Ve filmu jsou občas momenty, které jsou na můj vkus moc scifi a tak nějak už prostě přehnáné (hlavně závěr – ale nechci spoilovat :), ale musím říct, že tohle byl po dlouhé době zase seriál, co mě doslova chytil a nepustil.

3. Queen´s Gambit

O tomhle seriálu jste už nepochybně slyšeli. Stojí ale opravdu za to ho shlédnout? Nepochybně! Já jsem k němu byla nejdřív trochu skeptická – o šachách nic nevím a vůbec mě nezajímají. Z pohledu laika je považuji za nudný a pomalý sport, proto jsem se bála, aby i seriál nebyl tak nějak takový… Ale nebyl! I přestože mezi fanoušky šach nepatříte a nemáte tušení, jak se hrají, neváhejte a zkoukněte tenhle seriál. Stojí to fakt za to a nevyžaduje žádné šachové znalosti!

4.Caliphate

Neuvěřitelně mrazivý příběh mladých „západních“ rádoby džihádistek ze Švédska, co začnou považovat radikální islámismus za „cool“, který se prolíná s příběhem ženy žijící ve skutečném islámském státě (to už samozřejmě takový cool příběh není…). Celý seriál představuje hezky zpracované varování před náboženským fanatismem a ukazuje jak je jednoduché (nejenom) mladé lidi zmanipulovat. Závěr vás opravdu donutí k zamyšlení.

5. Love on the Spectrum

Teď zase pro směnu něco milého a úsměvného. Reality show ukazující seznamování se několika autistických párů. Jak už to tak bývá, každý z autistů je svůj a jsou roztomile naivní. Je moc zajímavé tento příběh sledovat a trošku nahlédnout do toho, jak by mohla vypadat láska ve světě autistů, kteří vnímají vztahy zcela jinak, než my „normální“ lidé. A pozor – k mé radosti nedávno vyšla druhá řada seriálu :).

6. Russian Doll

Určitě bude spousta z vás znát hlavní představitelku toho seriálu z „Orange is the New Black“. Už jenom tohle je za mě super bonus, který jen přidává seriálu na zajímavosti. Natasha Lyonne je prostě skvělá!

Seriál se odehrává v den 36 narozenin Nadii – to zní docela nudně,ale nenechte se odradit…Brzo se ukáže, že je Nadia polapéná v čase a neustále umírá a vrací se zpátky do onoho osudného dne. Proč tomu tak je? Měla by snad něco vyřešit? Seriál vás absolutně pohltí a nebude vám zbývat nic jiného, než jen sledovat a čekat, jak se vše vyřeší a doufat, že zjistíte, o co tu vlastně jde…

7. The Ripper

A opět další seriál o seriovém vrahu. Nemůžu si pomoct, ale je na nich prostě něco zajímavého a Netflix umí tyhle příběhy perfektně zpracovat! Nepochybuju, že mi dá spoustá z vás za pravdu – šílenci jsou prostě nějakým způsobem fascinující.

Příběh „Rozparovače“ ukazuje absolutní neschopnost policie, která vraha vlastně několikrát zadržela, ale vždy pustila na svobodu… Nejednou vás při sledování seriálu zamrazí. Co mě překvapilo nejvíce je, že Peter Sutccliff vlastně umřel až nedávno.. V listopadu 2020 na COVID. Asi ta karma opravdu existuje…

8. The Flash

Pokud máte, stejně jako já, rádi Arrow nebo obecně všechny superhrdiny, určitě si oblíbíte i The Flash. Flash je superhrdinou s nadliskou rychlostí a hraje ho, jako bonus, moc sympatický představitel. Jak to tak už v podobných seriálech bývá, Flash bojuje s všemožnými padouchy, aby zachránil svět a v seriálu nesmí chybět ani nějaká ta romantika. Obecně jsem si moc oblíbila všechny postavy v seriálu.

9. Shadow and Bone

Přiznám se bez mučení, na tomhle seriálu mě zaujal především Ben Barnes. Kdyby tam nebyl, asi bych ho tak pozitivně nehodnotila! 😀 Jedná se o fantasy seriál, který je rozhodně zajímavý, ale upřímně myslím, že existují i lepší. I když na druhou stranu fantasy seriálu, které by stály alepsoň trochu za to, najde člověk na Netflixu jen opravdu pomálu (vlastně mě teď napadá jenom Zaklínač)… A tak se musíme spokojit s tím, co je.

Teď už něco málo k ději..Hlavní hrdinkou seriálu je Alina Starkov, která brzy se zjistí, že to není jen obyčejné děvče, ale dokáže přivolat „světlo“, ze kterého mají všechny potvory z temnot, kterých je v tomto fantasy světe plno,strach. Díky tomu se brzo stane zájmem pozornosti všech vlivných lidí v Ravce (tak se jmenuje onen svět, kde se příběh odehrává), včetně Darklinga, který možná však nakonec nebude tím, čím se být zdá.

10. DC´s Legends of Tommorow

Nebyla bych to já, kdybych zůstala jen u jednoho superhrdinského seriálu.. Tohle je další z DC seriálu, který můžu jednoznačně všema deseti doporučit.

Rip Hunter viděl strašlivou budoucnost světa a aby jí předešel, rozhodl se shromáždit tým hrdinů, který mu v tom má pomoci. Brzy se ukáže, že to nebude tak snadný úkol – a to nejenom díky jeho náročnosti, ale i díky jednotlivým hrdinům, každým z nich má svoji hlavu (jeden dokonce dvě, jelikož se skládá ze dvou osob!) a přesvědčit např. takového kriminálníka, aby se k němu přidal není úplně jednoduché… Když se však dá celá parta dokupy, stojí to teda za to! Co se mi ještě moc líbilo – superhrdinové cestují v čase a tak díky tomu navštíví všechny možné historické události ve všech možných časových úsecích. Téměř každý díl má tak v podstatě trochu jinou atmosféru, i když se jedná pokaždé o to samé – zachraňování světa.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top