Bob Harper – Pure Burn Super Strenght recenze

K tomuhle workoutu můžu říct jediné: Wow! Je to opravdu pecka a všem vám doporučuji ho vyzkoušet (nebo začít něčím jednodušším a k tomuhle se postupně dopracovat). S čistým svědomím vám můžu říct, že tohle je nejlepší a také nejnáročnější (pokud nepočítám Insanity od Shauna, ale tyto dva programy se jen těžko dají srovnat, protože každý cílí na něco úplně jiného) workout, jaký jsme kdy zkoušela.

DVD by mělo obsahovat celkem dva workouty – jeden beginner pro začátečníky (20 minut) a druhý pro pokročilé (60 minut včetně rozcvičky a protažení). Ten pro začátečníky jsme nezkoušela ani nezkoukla, takže zde o něm více psát nebudu. Oba workouty jsou zaměřené především na rozvoj síly a slibují, že při nich zapojíte každý sval v těle a spálíte ohromné kalorie.

Ale co se týká druhého workoutu pro pokročilé, tak tady nebudu šetřit chválou. Workout je opravdu ale opravdu náročný, budou vás při něm pořádně pálit stehna a zadek a možná se podobně jako já budete obávat, že vám brzy upadnout ruce. Jak už jsem psala o odstavec výše, workout je zaměřený více méně na celé tělo, ale mě osobně u něj nejvíce zabíraly právě nohy a ruce. Až na pár angličáků na začátku zde nenajdete žádné vyloženě kardio cviky, jednotlivé cviky se však střídají v takovém tempu, že se nemusíte obávat, že byste se pořádně nezadýchali (obzvlášť pak všechny ty statické dřepy jsou hrozný masakr). Ale přestože je tenhle workout hodně náročný (a také bolestivý :D) tak mě neuvěřitelně ale opravdu neuvěřitelně bavil. Bob se snaží, aby se při každém cviku zapojovalo co nejvíce svalů, takže je workout velmi efektivní a taky se mi líbí, že nedělá žádné velké zbytečné pauzy. Takže člověk tu hoďku opravdu maká a cítí, že do toho dal vše. Taky se mi líbí, že to Bob neprokládá žádnými kardio cviky. To mě třeba u Jill často štve, u Boba tohle neuvidíte ale zapotíte se zadýcháte i přesto. 

Takže mám-li to shrnout. Pokud jste pokročilí a hledáte cvičení, které vám především posílí svaly a bude náročné, ale přesto zvládnutelné, neváhejte a běžte do Pure Burn Super Strenght!

Hodnocení: 100% (nebo možná 150%, fakt pecka :D)

Potřebná výbava: činky – čím těžší, tím lepší 

Obtížnost: pokročilí

Komu program doporučuju: – pokud hledáte něco kde není příliš kardia, ale důraz je kladen spíše na silový trénink

– pokud hledáte workout, který především posílí vaše svaly

– pokud jste pokročilí cvičenci a hledáte něco náročnějšího

Výhody: -málo kardia

– Bob je neuvěřitelně zábavný a dovede člověka svými rečmi motivovat a donutit ho vydržet i v těch nejhorších statických pozicích

– cviky se dají velmi lehce pochopit, vše to v podstatě jsou základní cviky

– opravdu skvělé na posílení prakticky všech svalů, především však stehen, zadku a rukou

– mezi cviky nejsou zbytečné pauzy a jde se hned na věc, takže neztrácíte čas

– Bob je opravdu sympaťák, dobře se na něj dívá 🙂

– tři pomocníci, kteří cvičí s Bobem jsou velkou motivací (především pak obě dámy) a líbí se mi, že je na nich vidět, že i oni se při cvicích trápí (zatímco třeba u Jill se vždycky všichni tváří, jako že je to procházka růžovým sadem), člověk si pak připadá lépe

Nevýhody: -někomu nemusí vyhovovat, že ve workoutu není převratně velké množství cviků, cviky se dost opakují a každý trvá delší dobu – já osobně však tohle beru jako výhodu, nemám ráda překombinovanost

– workout je opravdu hodně silový, někomu může chybět kardio

– pokud jste začátečníci, tenhle workout není nic pro vás

 

U hubnutí či tvarování postavy je strava ještě důležitější než samotné cvičení. Pokud si v kuchyni nevíte rady a dochází vám nápady co vařit, zkuste můj nový e-book.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top