Report z FIBA 2019

Vsadím se, že většina z Vás už o FIBU určitě slyšela. A pokud ne, pak mi tuhle akci dovolte krátce představit. Je to jedna z největších ( a pokud se nemýlím, tak v Evropě snad úplně největších) fitness akcí na světě, která se koná v německém Kolíně nad Rýnem. Jedná se konkrétně o veletrh fitness, sportu a zdraví, kde se můžete setkat s oblíbenými atlety, seznámit se s novými firmami a nakoupit výhodně supplementy, oblečení nebo v podstatě cokoliv, co se nějak týká zdraví a sportu. Pro mě to bylo vůbec poprvé, co jsem festival navštívila a těšila jsem na něj jak malá… A jak se mi tam líbilo? To se dočtete dále :).

Ze začátku chci ještě zmínit, že už jsem toho o FIBU spoustu slyšela a bylo tak trochu mým snem tam jít. Člověk může koneckonců vidět spoustu YouTube videií a instagram příspěvků (i od Čechů), které se téhle akce dotýkají. A protože do Kolína to je od nás z Frankfurtu autem nějakých devadesát minut a ještě k tomu se nám povedlo sehnat v akci dva lístky za 15 euro (což je opravdu směšná cena, normálně stojí jeden lístek okolo 30 euro, pokud se nemýlím), tak jsme s přítelem dlouho nepřemýšleli a prostě vyrazili.

Festival se koná v kolínském Messe, což je opravdu velká budova, kterou nelze přehlédnout a snadno se tam dopravíte i MHD.  V budově samotné pak naleznete několik hal, které se vždy věnují jednotlivým sportům či oblastem – např. hala týkající se funkčního tréninku, cardia, skupinového a aqua fitness či bodybuildingu. Právě poslední jmenovaná hala nás zaujala nejvíc a tam jsme také strávili nejvíce času (tato hala je i obecně nejnavštěvovanější). Je to i hala, kde se můžete i setkat s nejvíce atlety a sníst nejvíce proteinových tyčinek a vypít nejvíce BCAAček :D.  

Mým prvním cílem bylo najít stánek Extrifitu a vyfotit se se Sabinou Plevákovou. To se mi povedlo (viz úvodní foto) a jsem moc štastná, protože Sabča je mým vzorem a jako sportovkyni ji moc uznávám. A musím říct, že i live působí velice sympaticky a mile. A ochutnávky tyčinek, kaší, palačinek a másel u Extrifit stánku byly taky super. Dalším cílem pak byl stánek Nebbia. Jsem obrovským fanouškem jejich legin a těšila jsem že je na FIBU pořídím třeba o něco levněji (nebo minimálně nebudu muset platit za doručení). Stánek však pro mě byl obrovským zklamáním. Byly zde jen tři malé koše s oblečením naházeným všemožně na sobě, kterým se člověk musel prohrabávat (společně s dalšími x lidmi). Po několika minutách, kdy se mi nepovedlo narazit na jediný kousek velikosti S jsem to vzdala… Považuji to za velkou škodu a tenhle tah od Nebbie nechápu. Tahle značka není v Německu moc známá, ale několikrát se mi stalo, že zamnou přišly ve fitku slečny a ptaly se mě, odkud mám svoje leginy, že se jim líbí a nikdy tu nic podobného neviděly. Takže zájem ze strany zákazníků by zřejmě byl a já osobně považuji produkty Nebbie za kvalitní. Škoda…

Co se týká dalších českých (potažmo slovenských) značek,  tak jsme ještě narazili na Nutrend a Amix. Jinak jste zde mohli potkat opravdu všechny možné značky z celé Evropy. Téměř u každého stánku byla možnost nějaké ochutnávky (proteinu, BCAA, tyčinek, pre-workoutu, palačinek…) a všichni nabízeli své produkty za zvýhodněné festivalové ceny (jak opravdu moc výhodné však jsou netuším,nemám představu kolik dané produkty normálně stojí). Vyzkoušeli jsme dokonce i proteinové tyčinky vyrobené z hmyzí mouky nebo spoustu vegan tyčinek, které bych si já asi normálně nikdy nekoupila. Některé stánky dokonce nabízeli po registraci (zde doporučuji použít nějaký fake e-mail, pokud nestojíte o spam) dárkovou tašku či produkt zdarma. Já si takhle odnesla krásný růžový shaker, vzorečky proteinů, tričko, vzorečky BCAA a vitamínů a tyčinku. Problémem však je, že na tohle si člověk většinou musí vystát velkou frontu a upřímně, já na tohle nervy moc neměla. Pokud jste však trpělivější, tak si toho domů určitě donesete daleko víc než já. Vím, že přítel si minulé roky vždy donesl tašku plnou proteinových vzorečků.

Ohledně dalších známých osobností… Člověk mohl na FIBU potkat třeba Stephanie Davis, Michelle Lewin, Sophiu Thiel nebo Jaye Cutlera. A spoustu slavných německých bodybuilderů či crossfit atletů (kteří mi však bohužel vůbec nic neříkají). Z Čechů, které znám jsem ještě zahlédla Vojtu Koritenského (opět Extrifit stánek).

Co se týká občerstvení, tak to naleznete v bufetech (které jsou velmi četné), automatech nebo menších stáncích. Člověk samozřejmě musí počítat s německými cenami. My si však  popravdě ani nic nekupovali, nechtěli jsme se tím zdržovat a byli jsme dostatečně najezení z palačinek a tyčinek. 

Ještě bych ráda zmínila další haly, které nás však moc nezaujaly. Mezi ty lepší ještě patřila hala, kde člověk mohl sledovat live cooking show nebo soutěže například v deadliftu či crossfitu (podobné soutěže však člověk mohl pozorovat i v bodybuilding hale). Byla to tuším i ta samá hala, kde jsem objevila (pro mě) novou polskou značku Gym Glamour a koupila si od nich legíny (viz obrázek), které můžu jedině doporučit. Další haly (třeba cardio a functional training) byly plné víceméně jen přístrojů a prodavačů z Asie, kteří vypadali, že si festival opravdu užívají (myšleno velmi ironicky):D. Pokud si však plánujete zařídit domácí fitko, či patříte mezi majitele fitka nebo jste prostě jen někdo, kdo se zajímá o novinky ze světa fitness přístrojů, tyhle haly by vás nepochybně mohly zaujmout… Já jsem však přesto ráda, že jsme je prošli všechny a nic nám tedy nemohlo uniknout. 

A závěrečné shrnutí? Když zvážím vzdálenost cesty a cenu, tak jsem nadmíru spokojená. Ale kdybych se na FIBA hnala z Čech (jak jsme dříve chtěla a což by byl asi případ i většiny z Vás, kdo tohle čtěte), tak bych asi byla trochu zklamaná. Kromě fotky se Sabinou (za kterou jsem neuvěřitelně ráda), kouknutí se na Stephanii Davis (nechtělo se mi čekat dlouhou frontu na fotku) a ochutnání proteinových dobrůtek se o žádný zázrak nejednalo. Pokud patříte mezi opravdové fanoušky bodybuildingu a sledujete soutěže jako Olympia, můžete zde potkat slavné bodybuildery a to vás určitě potěší a zaujme. Mě tohle však nic neříká, zajímám se spíše jen o bikini a když přítel obdivně vyřkl nějaké jméno a ukázal na nějakého velikého frajera, mě to opravdu nic moc neřeklo. 

Pokud chcete věnovat hodiny čekání ve frontách na to, abyste dostali zadarmo vzorečky, trička či shakery, tak se vám to tu určitě taky bude líbit. Stejně tak vás FIBO určitě zaujme, pokud ho spojíte zároveň s návštěvou Kolína. V Kolíně je pěkná katedrála (viz obrázek v dolní části stránky), slavný most, kde zamilovaní připínají zámečky (a pokud se nemýlím právě ten kolínský je originál, kde to vše v Evropě začalo) a třeba ZOO nebo botanická zahrada jsou taky pěkné. Já však v Kolíně pár měsíců bydlela a přítel ho taky zná, takže my o návštěvu města nestáli a jeli opravdu jen na FIBO.

Ještě na závěr bych zmínila, že FIBO trvá více dní, ale já myslím, že jeden den je více než dost a na více dní bych vám lístky nedoporučovala kupovat. Já jsme moc ráda, že jsem zde byla a viděla, jak vše vypadá, ale myslím, že jednou mi to stačilo a další výlet na FIBO asi neplánuji.

A na závěr slavná Kolínská katedrála

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top