Zdravá a rychlá pizza z tvarohu

Leč je to možná k podivu, tak já žádným velkým fanouškem pizzy nejsem. Nebo alespoň ne té, co si běžně můžete objednat v restauraci či koupit v obchodu. Na tuhle si však můžu dát co chci a ještě k tomu perfektně zapadá do zdravého životního stylu. Její příprava vám taky nezabere moc času a těsto seskládá ze základních surovin… Musím říct, že si jí dávám opravdu mooooc ráda. Ze začátku jsem měla trochu strach z tvarohového těsta, ale v pizze tvaroh neuctítíte. Pizzové těsto je prakticky k nerozeznání  od toho normálního. Takže neváhejte a taky vyzkoušejte 🙂 !

Ingredience (na porci pro dva – jako vidíte na obrázku):

Na těsto:

250g odtučněného tvarohu ve vaničce

2 vejce

100g žitné (či jiné) mouky

1 vrchovatá ČJ kypřícího prášku

sůl, pepř

Na oblohu:

cca 3PL rajčatového protlaku

4 velké lžíce sladké kukuřice

půlka červené papriky

4 menší žampiony (na fotce nejsou)

100 g šunky

libovolný strouhaný sýr 

koření italské bylinky

Postup: 

Nejprve si předehřejem troubu na 200 stupňů. Následně smícháme všechny ingredience na těsto a na pekáči vyloženém pečíčím papírem vytvoříme ze směsi pizzu. Pekáč přendáme do trouby a pizzu pečeme 10 minut. 

Mezitím nakrájíme papriku a šunku na malé kostičky a žampiony na plátky. Po 10 minutách vyndáme pekáč z trouby a těsto potřeme rajčatovým protlekem a poklademe zeleninou a šunkou. Navrch ještě posypeme sýrem a italskými bylinkami (či jiným libovolným kořením) a pečeme dalších 12-15 minut.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top