Recenze – Flavdrops od Myprotein

Pokud jste náhodou o téhle celkem slavné věcičce neslyšeli, tak vám tyhle kapičky trochu přiblížím. Obsahují nula kalorií, sacharidů, tuků i bílkovin a slouží k ochucení v podstatě všeho možné. Já s nimi nejčastěji ochucuji buchty, tvaroh, jogurt, ovesnou kaši nebo je přidávám třeba do těsta na palačinky. Jedna lahvička má obvykle (třeba u vanilky lze koupit větší verzi) 50ml, což se může zdát málo, ale věřte že taková lahvička vám vydrží opravdu dlouho. Třeba na ochucení klasického 250g tvarohu mi vystačí cca 7 kapiček. Takže je to určitě skvělá investice, která se vyplatí a já je můžu jen doporučit. Jelikož existuje spousta příchutí, tak jsem se rozhodla napsat o těch, které jsme vyzkoušela a trošku vám ulehčit rozhodování, po kterých sáhnout.

Vanilka – hodnocení: 10/10

Leč nejsem velký fanoušek vanilky, tak tahle mi opravdu zachutnala. Chutná jak pravá vanilka, je dostatečně sladká a když jí přidám k borůvkám a řeckému jogurtu, je to opravdu lahoda.


Čokoláda a arašídové máslo – hodnocení: 10/10

Moje absolutně nejoblíbenější příchuť! Chutná přesně tak jak výrobce popisuje, úžasná čokoládová chuť s náznakem arašídového másla bez nějakého umělého ocasu.


Malina – hodnocení: 10/10

Moje druhá nejoblíbenější. Miluju maliny a tak jsem k těmhle kapičkám přistupovala trochu skepticky a neuvěřitelně mě překvapily. Chutná to opravdu jako pravé maliny (a i voní). Kapičky jsou dost sladké (příjdou mi sladší než ostatní příchutě), takže jich doporučuji dávat méně, než jste zvyklí u jiných příchutí (třeba vanilky dávám do jogurtu deset kapek, maliny jen šest).


Stevia – banán – hodnocení: 6/10

Tyhle kapičky nejsou špatné, ale v porovnání s ostatními příchutěmi jsou málo výrazné. Musím jich kapat víc, abych jídlo pořádně osladila a chuť není tak banánová jak bych čekala (třeba u maliny je ta chuť ooopravdu malinová). Jinak ale nejsou špatné, sukralozová verze možná chutná výrazněji.

Flavdrops vesele využívám i při pečení


Stevia-jahoda – hodnocení: 8/10

Tuhle mám ze “stéviové sady” co vlastním asi nejradši, opět je potřeba dát kapiček víc ale chuť i vůně je opravdu skvělá a velmi přirozená.


Stevia – čokoláda – hodnocení: 7/10

Opět jako u všech stéviových variant je chuť méně výrazná a sladká. Jinak je přirozená, opravdu čokoládová a i skvěle voní. Kdybych neporovnávala s čokoládou a arašídovým máslem, tak bych pravděpodobně dala lepší hodnocení. Takhle ale můžu spíše doporučit čokoládu a arašídové máslo, pokud se poohlížíte po nějaké čokoládové variantě. Každopádně stévie bude vždy ta přírodnější varianta :).


Javorový – hodnocení: 10/10

Tak tohle je další adept na nejoblíbenější příchuť! Tahle chuť je absolutně super, krásně až do medova sladká a není z ní cítit žádná umělost.


Bílá čokoláda – hodnocení: 7/10

Nejsme úplně fanynka bílé čokolády, takže to možná bude ovlivňovat moje hodnocení… Každopádně chuť to není špatná, jen bych jí nemusela mít pořád a nevím jestli z toho cítím vyloženě bílou čokoládu.


Arašídové máslo – hodnocení: 8/10

Dávám osm hvězdiček jen proto, že čokoláda a arašídové máslo je prostě lepší. Chutnají podobně, akorát ty druhé flavdrops jsou ještě obohacené o čokoládu, čímž si mě prostě získaly. Ale pokud čokoládu moc nemusíte a naopak máte v lásce arašídy, tak tohle bude volba přesně pro vás.Jinak doporučuju sáhnout spíše po čoko arašídové kombinaci.


Čokoláda – hodnocení: 10/10

Pokud porovnám se stéviovou variantou, tak má jednoduše výraznější chuť a vyšší sladivost. Pokud vám ale jde o přírodní suroviny, tak raději sáhněte po stévii a pokaždé přidejte o pár kapek více.


Jablko – hodnocení: 9/10

Opět moc příjemná a přirozená chuť a nádherná vůně. Dávám však pouze 9 bodů, jelikož čokoládové příchutě mě prostě berou více než ty ovocné. A třeba v porovnání s malinou je malina prostě lepší.


Toffee – hodnocení: 10/10

Absolutně úžasná karamelová chuť a člověk by nikdy nepoznal, že je to umělé sladidlo. Tohle se opět velmi povedlo a je to jedna z mých top příchutí.

Nevíte kde všude flavdrops využít? V mém e-booku naleznete dostatek inspirace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top