Mých oblíbených 6+4 podcastů na Spotify

Nevím, jak to máte vy, ale mě v poslední době televize ani youtube tak nějak nebaví. Všude jenom pořád samá Corona, negativita, nemoci… Tohle mě a mojí duševní pohodě, akorát tak ubližuje, proto se snažím tyhle negativní stimuly omezit. Asi i proto jsem v posledních měsících začala poslouchat víc podcastů.

Pokud to cítíte podobně a hledáte něco zábavného, do čeho se budete moci zaposlouchat, načerpat nové vědomosti, zamyslet se anebo se jednoduše jen pobavit, mrkněte na moje podcastové tipy 6+4. Proč 6+4? Vybrala jsme pro vás svých 6 oblíbených českých (respektive jeden slovenský:) podcastů a čtyři anglické. Jak už by se asi ode mě dalo čekat, většina z nich se minimálně okrajově věnuje tématům sportu a zdravého životního stylu. Věřím, že si mezi nimi i vy najdete svého favorita.

A co posloucháte rádi ve volném čase vy?

1.Anna Faltová

Aničku Faltovou sleduji na youtube už pěkně dlouho a proto mi nemohl uniknout ani její podcast. V něm načerpáte spoustu zajímavých informací, ale co je ještě důležitější – určitě vám zdvihne náladu a pohladí na duši a to je teď sakra potřeba :). Její poslechy ve mě vždy vyvolají pocit, že je svět ještě v pořádku a existují na něm ještě pořád „hodní“ lidé, kteří ostatním jenom pořád nezávidí, nepřejí jim nic špatného a nechají je „žít“. určitě bych tento podcast doporučila především mladým slečnám, které se ještě pořád hledají samy sebe a ty správné hodnoty.

2. Healthy by Cerna

Další podcast za který jsem ráda a který vám určitě můžu doporučit k poslechu. Jakmile jsem objevila, že se na scéně objevila nová podcasterka a bloggerka Kamča Černé, ihned mi zaplesalo srdce. Ženským, které se věnují česky v podcastech zdravému životnímu stylu nikdy není dost. Kamča má jak sólo podcasty, s různými tipy a radami (nejenom fitness, ale třeba i k současné situaci), tak rozhovory s různými zajímavými osobnostmi, které vás strašně obohatí.

3. Bagniari Radio

Katarina Baniarová je moc zajímavá a silná žena, kterou obdivuji a pomohá ostatním ženám objevit a pochopit své ženství – od stravy, až po menstruační cyklus nebo boj se stresem a špatnými pocity. V jejích podcastech najdete rovněž zajímavé rozhovory s jinými osobnosti a spoustu praktických rad. Já jsme díky ní objevila Lady Comp, za což jí jsme moc vděčná :).

4. Myšlenkový pochodi

Tento podcast je nový, ale Radka Kameníčková patří rovněž mezi osoby, které už znám nějakou dobu a zapsala se mi do mysli svými zajímavý názory a tím, jak se s ničím s prominutím nesere a má koule na to říct vše zcela upřímně na plnou pusu. Moc se mi líbí její přístup k životu. Je neuvěřitelně upřímná a svá, doufám, že mi tohle taky jednou povede a její podcast je díky tomu (a to v dobrém slova smyslu) jiný a něčím zvláštní. Je úplně jiný než všechny ostatní, které zde vyjmenovávám. Doufám tedy, že Radka bude pokračovat v podcastování i dál.

5. Fitness007

Spoustu informací ohledně sportu a výživy od skvělého výživového poradce Petra Havlíčka v tandemu s Jirkou Vackem shrnuté do poměrně krátkých epizod (to mi vyhovuje – člověk pak může nějakou zvládnout klidně každý den), které jsou nabité spoustou informací. Opět jednoznačně doporučuji,

6. The Healthy Tapes

Tenhle podcast od Lucky Minářové si vás taky nepochybně získá zajímavými tématy a hosty. V sólo epizodách se Lucka hodně věnuje zdravému životnímu stylu a v těch hosty se zaobírá různými zajímavými tématy. Jen škoda, že už Lucka na podcastu není aktivní (upřímně netuším, jestli to už pověsila na hřebík, nebo si dává pauzu?) a poslední epizoda je s prosince. Přesto však doporučuji projít všemi epizodami, kterých je rozhodně dostatek a které vám nepochybně vytvoří skvělou kulisu při procházce či vaření.

7. The bodybuilding.com Podcast

Tímto podcastem začínám skupinu mých oblíbených anglických podcastů. Asi tuším, že většina z vás už bude bodybuilding.com znát (a pokud ne, neváhejte tam občas mrknout na tipy na nové cviky nebo zajímavé články ohledně fitness). Tenhle podcast přináší pravidelně interview se zajímavými osobnosti ze světa fitness – a to ať už závodníků v kulturistice, bikini fitnessek, cross fiterů, strong manů a nebo „jen“ odborníků na výživu či profesionálních trenérů. Tenhle podcast mi pomohl rozšířit obzory i v jiných sportovních oborech než o jaké se primárně zajímám a umožnil mi poslechnout si životní příběhy strašně zajímavých lidí.

8. The beauty and the geek

Hlavní roli v tomto podcastu hrají Layne Norton a Holly Baxter, které rovněž sleduji již pěkně dlouho (a poprvé jsme se s nimi seznámila právě díky výše zmíněnému podcastu od Bodybuilding.com). Mám moc ráda jejich humor a líbí s mi, jak dokáží vtipně a jednoduše vysvětlit i složitější věci týkající se třeba sportu a výživy. Layne se navíc na snad všech sociálních platformách snaží vyvracet různé výživové mýty a hubnoucí trendy, za což ho já neuvěřitelně uznávám a líbí se mi jak umí s vtipe bojovat proti různým „fitness guru“ a rádoby poradcům a celebritám. Občas si taky do podcastu pozvou zajímavé hosty – skvělý byl třeba podcast o mikrobiomu.

9. Evolve with Emily

Emily Hayden jsem dříve sledovala snad každý den na Youtube – moc se mi líbily její videa z přípravy a full days of eating. Vlastně ani nevím, jestli pořád na youtube točí? Jakmile jsem se však dozvedala, že má podcasty, tak jsem ji ihned začala sledovat na Spotify. Na rozdíl od youtubeových videí se ve svém podcastu nevěnuje už tolik fitness,ale především osobnímu rozvoji a člověk si u ní může poslechnout spoustu zajímavých názorů a mouder (to teď není nijak špatně míněno – opravdu má moc zajímavé názory, které člověka donutí se nad mnoha věcmi zamyslet a které pomohou v cestě za lepším já). Pokud tedy hledáte nějaký podcast k osobnímu rozvoji, který vám zároveň ale v této nelehké době zdvihne náladu (Emily mi přijde jako taková opravdu krásná, čistá duše), neváhejte si poslechnout právě tuto slečnu.

10. Bucci Radio

Amanda je další bývalou americkou fitness závodnicí, kterou znám původně z Youtube a jejíž videa z přípravy a fitness tipy jsme si moc oblíbila. Její cestu jsem sledovala průběžně celou dobu a opravdu obdivuji, co vše dokázala… Nyní je z ní úspěšná podnikatelka a business woman. Právě businesss, podnikání, kariéra a osobní rozvoji tvoří velkou část jejich podcastů. Pokud se chystáte začít podnikat v podstatě čemkoliv nebo potřebujete nakopnutí k tomu nějak radikálně změnit svůj pracovní (či i osobní) život, určitě si poslechněte její podcasty. Zároveň u ní ale najdete i spoustu podcastů z různými hosty ze všech oborů, která nějak souvisí s businessem, zdravím (ať už fyzickým či psychickým) a osobním rozvojem – od koučů, homeopatů, fitness trenérů, youtuberů… Prostě a jednoduše jsou plné úspěšných lidí, kterými se stojí za to inspirovat! Pro ženy podnikatelky budou určitě zajímavé i rozhovory se spoustou „boss babes“ (koneckonců jednou z nich je i Amanda sama:)).

Kdy je nejlepší čas na poslech podcastů? No přeci u vaření či pečení! Pokud ti dochází nápady, co dobrého si ukuchtit, neváhej se inspirovat v mém e-booku:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top