Je možné zhubnout pouze pohybem?

Hodně často se setkávám s dotazem, jestli je možné zhubnout čistě jen pohybem a to ve svém okolí i na sociálních sítích. Spousta lidí je “líná” měnit své jídelníčky nebo se prostě jen nechce omezovat v jídle, které tak milují. Tak jak to tedy je? Je opravdu možné zhubnout jen pohybem?

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to určitě možné je. Ale za určitých podmínek a do určité míry. Já sama jsem zhubla nějaké čtyři kila výhradně pohybem a lehkým omezením sladkostí. Tím lehkým omezením myslím, že už jsme si nedávala jednu sušenku denně ale jen jednu za dva dny. Takže opravdu žádné drastické omezení… A co se týká pohybu, tak ten pro mě představovalo  minut denně s Jillian a jejím  days shredem anebo hodinka aerobicu. Takže opravdu nic drastického. Ale je třeba si uvědomit, že jsem byla člověk, který nebyl na pohyb absolutně zvyklý. Mým jediným pohybem byly občasné procházky, jinak mě opravdu na žádné cvičení, běh ani jiný druh pohybu neužilo. Takže když jsme se začala alespoň trochu hýbat, byl to pro moje tělo takový šok, že opravdu začalo zhubnout. 

A také to hubnutí se po čase zastavilo, protože tělo si na pohyb zvyklo a už to chtělo něco přidat. Takže jsme zhubla pár kilo, ale pořád jsem byla oplácanější. 

Takže pokud máte řekněme třeba deset kilo navíc a přejete si zhubnout dvě kila, myslím, že pohyb určitě pomůže a čistě pohyb vám může pomoci se těchto dvou kil zbavit. Navíc pokud nejste zvyklí se hýbat, tak pohyb bude o to efektivnější a hubnutí o to rychlejší. Vaše tělo na něj totiž není zvyklé, ale brzy si zvykne a hubnutí se zastaví. Avšak na sundání pár kilo, pokud jich máte navíc větší množství pohyb určitě stačíPokud se však potřebujete zbavit posledních pár kilo, chcete nějak vyrýsovat nebo jste na větší množství pohybu zvyklí, určitě bude potřeba se zaměřit především na jídelníček a je možné, že se vaše váha i přes přidání většího množství pohybu prostě nehne, pokud budete špatně jíst. Avšak ať už patříte do jakékoliv skupiny, pravidelný pohyb vám určitě maximálně doporučuju. Má totiž daleko důležitější důsledky, než jen pěkné a svalnaté tělo. A to především na vaše zdraví, na vaši náladu a je to zábavná činnost, která se dá v mnohým případech provozovat bez jakýchkoliv nákladů.

Pokud sport nezkombinujeme se správným a vyváženým jídelníčkem, vaše snaha vám nikdy kýžené výsledky nepřinese. Inspiraci pro nutričně výživná jídla naleznete, kromě receptové sekce mého webu, třeba v mém e-booku.

1 názor na “Je možné zhubnout pouze pohybem?”

  1. Pingback: 14 NEJČASTĚJŠÍCH OTÁZEK OHLEDNĚ TRÉNINKU III. - Fit with Petra

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top