Čokoládové kokosovo-banánové sušenky ze tří ingrediencí

Další vánoční recept? No samozřejmě! 🙂 A opět takový, který zvládneš v pohodě připravit klidně ještě na Štědrý den – tyhle sušenky jsou totiž fakt rychlovka a stačí ti na ně jen tři ingredience – banány, kokos a čokoláda.

A protože je recept nejenom rychlý a jednoduchý, ale i neuvěřitelně chutný, tak nepochybuji, že se k němu vrátíš i po Vánocích. Minimálně já to tedy dělám 🙂

Ingredience:

  • 3 zralé střední banány
  • 150g strouhaného kokosu
  • (50g vanilkového proteinu – lze vynechat, slouží pouze pro zvýšení obsahu bílkovin)
  • balení hořké čokolády (100g) – já použila 85% čokoládu

Postup (na 9 větších kousků):

Lehčí a rychlejší to už být nemůže!

Stačí jednoduše rozmačkat banány vidličkou na kaši a promíchat je s kokosem (a případně proteinem) a z hmoty pak vytvarovat sušenky podobné těm na obrázku.

Sušenky pak peč cca 15 minut při teplotě 160 stupňů, dokud na povrchu trochu nezezlatoví.

Hotové sušenky nech chvíli vychladnout a mezitím si ve vodní lázni rozpusť čokoládu. Sušenky pak už stačí jen namočit v hořké čokoládě (já vždy namočila jen jejich horní polovinu, ale lze je v čokoládové lázni klidně „vykoupat celé“ – pak však budeš zřejmě potřebovat víc čokolády) a nechat alespoň 20 minutek ztuhnout v lednici.

MAKRA na sušenku (1/9): KCAL:209 B:3 S:16 T:15

(makra platí pro sušenky bez přidaného proteinu)

Líbí se Vám moje recepty a chtěli byste jich ještě více? Vše hezky přehledně v jednom souboru? A k tomu navíc tipy a rady, týkající se zdravého stravování? Tak neváhejte a objednejte si můj e-book:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top