6 tipů jak začít cvičit a nepřestat

Donutit se jít cvičit pro mě není problém. Respektive už jsem se dostala do fáze, kdy se nemusím do ničeho nutit a cvičení je něco co mě baví a naplňuje (i když samozřejmě i já mám občas své slabé a lenivé chvilky). Ale dobře vím, že právě “donucení se” ke cvičení je pro spoustu lidí, kteří se rozhodnou zhubnout či zpevnit obrovský problém. V článku vám přináším pár tipů, které mě osobně nebo lidem, které znám v tomhle pomohly. Doufám tedy, že je naleznete podobně užitečné a přeji hodně štěstí a pevnou vůli :).

1. Vyčleňte si na cvičení určitý čas – Nevím jak to máte vy, ale já pokud na něčím dlouho přemýšlím, tak je pak větší šance to neudělám… Začnu zvažovat všechna pro a proti, kolik času a úsilí mě to bude stát… Zatímco, když do něčeho skočím po hlavě, tak to prostě udělám a následky řeším až potom. Takže doporučuji o cvičení moc nepřemýšlet. Vyčleňte si několikrát týdně pravidelný čas (např. po snídani, před snídaní, až přijdete z práce/školy…), kdy budete cvičit a toho se držte. Díky tomu nebudete muset cvičení plánovat a příliš o něm přemýšlet, berte to jakou součást denní rutiny.

2. Najděte si dobrého sparring partnera – Najdete si někoho, kdo bude cvičit s vámi, podporovat vás  a hnát vpřed. Ale pozor schválně píšu dobrého, pokud si najdete někoho, kdo bude mít s pravidelným cvičením problém jako vy, asi vám to moc nemůže. Takže až zavoláte sparringovi, jestli s vámi půjde do posilky, neměl by odpověděť, že přemýšlí, jestli to má vůbec cenu a že se mu nechce, ale ideálně by měl nadšeně souhlasit nebo se vám ozvat sám.

3. Poříďte si hezké oblečení – Ať už si myslíte cokoliv, tento bod opravdu pomáhá. Možná si říkáte, že je to zbytečnost, pokud cvičíte doma a bude vám stačit vytahané tričko. Ale věřte že není. V pěkném oblečení se budete cítit lépe a budete se do něj rádi oblékat. A protože ho nosíte právě při cvičení, pomůže vám to si k němu také vytvořit dobrý vztah.

4. Poslouchejte energickou hudbu – Energická hudba mi vždycky pomůže se probrat a trochu se “napumpovat” mám po ní totiž vždycky chuť tančit nebo prostě cokoliv dělat. Cvičení je pak pro mě tedy lepší a vždycky se na něj těším.

5. Shlédněte cvičební videa slavných sportovců – Tohle nemusí pomáhat každému, ale mě to třeba taky zabírá. Kombinace člověka který na sobě maká a opět (většinou) nějaké té energické hudby mě napumpuje a mám chuť jít hnedka cvičit taky. Někomu taky pomáhá ten aspekt, že videu vidí člověka s tělem, jaké by si sami přáli a namotivuje je to…

6. Vypijte kávu/ černý (zelený) čaj/ nakopávač – Co se týká nakopávačů, ty jsme nikdy nezkoušela. Ale vzhledem k tomu, že kofein nepiju často, tak na mě má černý či zelený čaj perfektní účinky pokud potřebuju probrat… Když se cítím unaveně, bez nálady a nechce se mi nic dělat, tak si udělám černý čaj a hned mám víc energie a chuti si jít zacvičit.

Pokud sport nezkombinujeme se správným a vyváženým jídelníčkem, vaše snaha vám nikdy kýžené výsledky nepřinese. Inspiraci pro nutričně výživná jídla naleznete, kromě receptové sekce mého webu, třeba v mém e-booku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top