10 tipů na originální vánoční dárky

Minulé roky jsem pro vás měla tipy na dárky pro fitness nadšence. Tento rok jsem si však připravila deset obecnýh tipů, pro všechny zájmové i věkové kategorie. Neváhejte se tedy inspirovat nápady na originální dárky, které vaše blízké nepochybně potěší. Několik z nich se navíc dá pořídut zcela online – stačí objednat, zaplatit a vytisknout darovací certifikát. Stihnete je tedy pořídit klidně ještě pár dní před Vánocemi.

Jenom mi ještě dovolte dodat, že s žádnou ze zmíněných firem nemám spolupráci. Všechny produkty jsem (bohužel:)) pořídila z vlastní peníze, přišla na ně sama a sama je otestovala. A protože se mi líbily a myslím, že by mohly potěšit i vás (či vaše blízké, přišla by mi škoda se o ně nepodělit. Určitě totiž souhlasíte s tím, že vybírání dárků není vždy lehké – obzvlášť pokud chce člověk vybrat něco užitečného a originálního.

1.Předplatné časopisu

Předplatné je skvělým a docela i nevšedním nápadem pro každého, kdo si občas ve volné chvilce něco rád přečte. Časopisů (či novin) je opravdu spousta, takže máte z čeho vybírat – od nějakého toho luštění pro babičky, časopisů pro mladé dívky, historie pro dědečka nebo třeba mobilů pro přítele…Využijte navíc toho, že teď před Vánoci ke spoustě předplatných dostanete i extra dárek (třeba v podobě kosmetiku, setu do koupele apod.), kterým můžete obdarovat ještě někoho jiného anebo si ho nechat.

2. Poukázka na escape game

Z únikovek v Praze můžu doporučit třeba The Chamber – my byli moc spokojení 🙂

Tohle je podle mě dárek, kterým rozhodně u mladší generace (ale i třeba u dobrodružnějších rodičů či prarodičů) nemůžete mířit mimo. Pokud nevíte, čím své blízké k Vánocům obdarovat a nechcete nějakou „kravinu“, co jim bude jen tak někde ležet, zkuste pořídit zážitek, jako je třeba escape game.

3. Pantiesky pro kamarádku nebo mamku

Ženské pohlaví určitě nadchne členství v pantiesky klubu – desingové kalhotky doučené každý měsíc přímo do poštovní do schránky. Můžete vybírat z tříměsíčního,půlročního nebo ročního členství. Jedná se opět o neotřelý dárek, který mám sama na sobě ozkoušený a můžu jedině doporučit. Takové pěkné kalhotky jen tak neseženete!

4. Koření od Antonína pro všechny kuchaře

Každý kdo rád vaří nebo griluje zase určitě ocení Koření od Antonína. Kromě bezvadné chuti a vůně se dárkové sady ještě můžou pochlubit úžasným desingem. Doporučit taky můžu jejich uzenou sůl – je fakt úžasná na avokádo nebo jenom chleba s máslem – promění ho v neuvěřitelnou pochoutku.

5. Manboxeo dárkové boxy

Manboxeo nabízí krásné, ručně vyráběné bedničky s libovolným obsahem (např. alkohol, sladké nebo slané dobrůtky, příslušenství pro rybáře…), které si obdarovaný musí sám otevřít páčidlem nebo pilkou či kódem. Nově nabízí i boxy pro ženy (např. s kosmetikou). Upřímně díky ručně vyráběným boxům se jedná o docela drahý dárek – svou originalitou však určitě potěší.

6. Vlastnoručně vyrobený kalendář s fotkami

Tohle je podle mě skvělý nápad hlavně pro prarodiče – ti vám většinou řeknou, že nic nechtějí, ale moc ocení kalendář s vašimi (společnými) fotkami, případně fotkami dětí. Něco takového určitě potěší i vaši drahou polovičku – já takový vždy dělám na Valentýna a přidávám k němu zamilované citáty.

7. Beauty box pro kamarádku nebo mamku

Beauty box od Lookfantastic já absolutně miluju a určitě potěší i každou kosmetickou nadšenkyni. Každý měsíc v něm najdete výběr šesti beauty produktů v údajné hodnotě přes 1800kč. Opět můžete vybírat z předplatného na tři měsíce, půl roku nebo rok. Navíc teď mají akci se slevou na první box!

Co se mě osobně na beauty boxu líbi nejvíc je to, že v něm pokaždé objevím nové produkty, které bych si sama asi nikdy nekoupila (hlavně kvůli ceně).

8. Poukázka na nákup v obchodě/eshopu

Tady je skvělé, že máte opět na výběr z velikého množství obchodů a najdete tak dárek pro v podstatě kohokoliv. Můžete nakoupit oblíbené klasiky jako třeba poukázky do Sephory, Zalando nebo něco specializovanějšího jako třeba do nějakého obchodu s počítačovými hrami, hudbou, speciálním typ oblečení, nebo třeba svíčkami. Skvělé je, že tady si obdarovaný vybere sám, co přesně chce a nestane se tak, že koupíte dárek, který nebude nikdy použit.

9. Waterdrop

Waterdrop je ideální dárek pro každého, kdo bojuje s pitným režimem anebo miluje ochucené vody či čaje. Jedná se o tabletky, které hodíte do vody a vytvoří vám ochucený nápoj. Mají i skvělou „čajovou sadu“ na zimu, kde vhodíte tabletky do horké vody. Navíc jsou bez cukru, takže vhodné i do diety. Většina lidí tuhle značku nezná a možná ani neví, že něco takového funguje. Takže je to opět nevšední dárek. Dají se navíc koupit krásné sety společně s originální flaškou či termo hrnečkem.

10. E-book nebo jídelníček ode mě

Doufám že mi prominete tuhle sebe-propagaci na konci článku :). Každopádně pokud znáte někoho, kdo by se po novém roce rád vrhl do zdravého životního stylu a neví úplně jak na to, neváhejte mu darovat jídelníček na míru společně s doprovodnými e-booky.

Pro ldiičky, kteří se v tom už lépe orientují je pak vhodný e-book se 100 recepty – nepochybně jim pomůže rozšířit repertoár oblíbených jídel. Oba dárečky navíc pořídíte online jenom pár kliky, odpadá tedy nutnost chodit někam do obchodu anebo nervózně čekat, jestli kurýr zvládne doručit balíček včas.

A jaké nevšední a originální tipy na dárky máš ty? Co by pod stromečkem potěšilo tebe?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top